ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOVAČOV
PODVALÍ 353, 751 01 tel. 581 731 650, 581 731 883
   
AKTUALITY
 

AKTUALITY

Výsledky sběru papíru
Všem žákům, kteří se sběru zúčastnili, děkujeme.
Poděkování patří také žákům 8. ročníku, kteří se spolu s vyučujícími 2. stupně zasloužili o zdárný průběh celého sběrového týdne.
 
TŘÍDA CELKEM PRŮMER NA ŽÁKA POŘADÍ
1.A

      1 057,0 kg

          105,7 kg

            2.

1.B

      1 247,1 kg

            73,4 kg

            6.

2.A

      2 283,1 kg

            78,7 kg

            5.

3.A

      2 422,0 kg

            93,2 kg

            3.

4.A

         979,8 kg

            57,6 kg

            9.

4.B

      1 361,6 kg

            85,1 kg

            4.

5.A

      2 764,0 kg

          106,3 kg

            1.

6.A

         721,0 kg

            42,4 kg

            11.

6.B

         505,2 kg

            28,1 kg

            13.

7.A

         688,2 kg

            36,2 kg

            12.

7.B

      1 212,1 kg

            63,8 kg

            8.

8.A

      1 015,5 kg

            46,2 kg

            10.

9.A

      1 534,4 kg

            66,7 kg

            7.

ostatní          483,0 kg    

                                                                                               
Celkem: 18 274 kg

Tenisový turnaj žáků
24. dubna se uskutečnil v tovačovské sportovní hale tenisový turnaj žáků ve čtyřhře. Turnaj byl určen pro zájemce z druhého stupně ZŠ Tovačov. Zúčastnilo se 11 hráčů - "ostřílených" borců, ale i nových tenisových nadějí. Hrálo se systémem každý s každým, zkrácený set na pět vítězných gamů. Turnaj byl vemi vyrovnaný a k vidění byly zajímavé tenisové "bitvy".
Vítězi se stali hned při své premiérové účasti Jan Halenka a Tomáš Zezulka (7.B), na druhém místě skončili Martin Kohn a Tadeáš Majtner (8.A). Oba páry měly shodně tři výhry a jednu prohru, o vítězi rozhodl lepší vzájemný zápas ve prospěch sedmáků (5:2). Třetí místo vybojovali Ondřej Hopan a Patrik Vojtašek (6.B), na čtvrtém místě se umístili Jiří Pazdera a Marek Zpěvák (8.A). O třetím místě také rozhodl lepší vzájemný zápas - 5:4 vyhráli šesťáci. Na pátém místě skončili Kryštof Kroupa (8.A) - Tereza Hudáková, Klára Zatloukalová (7.B). Obě dívky sbíraly turnajové zkušenosti a vzhledem k lichému počtu účastníků se střídaly na každý zápas ve dvojici s K. Kroupou. Nutno podotknout, že i oni bojovali o každý míč a každým zápasem se jejich hra zlepšovala.

Přírodovědná soutěž - Zlatý list
Zlatý list je největší tuzemská soutěž dětských kolektivů nejen ve znalostech živé a neživé přírody, ale i o vztazích v ní panujících. Jedním s cílů celé soutěže je zúčastněným umožnit poznání i jiných kolektivů z celé republiky se stejným zájmem o přírodu a vše okolo ní.
Místní kolo této soutěže se konalo dne 17. dubna 2018 v Kojetíně. Naši základní školu reprezentovala dvě šestičlenná družstva - Medvědi a Sedmikrásky. Po absolvování deseti stanovišť s rozličnými praktickými a teoretickými úkoly obsadil tým Medvědi ve složení: Martin Čelechovský, Jaroslav Vymětal, Václav Smejkal, Jiří Kohn, Darina Sedlmaierová a Radek Topič obsadili krásné 3. místo a tým Sedmikrásky ve složení - Barbora Smolková, Kryštof Kroupa, Barbora Švalbachová, Klára Zbořilová, Leo Nemrava a Martin Studnička s rozdílem pouhého jednoho bodu obsadil 4. místo.

 

Bovýsek ve škole
V měsíci březnu nás navštívil ve třídě Bovýsek. Jistě všichni víte,že každý týden nám Bovýsek dodává do školy ovoce a zeleninu. Při návštěvě Bovýska jsme si povídali o ovoci a poznávali i takové plody,které jsme doposud neviděli a ani neochutnali. Odměnou za naše znalosti bylo česko-anglické pexeso, které se nám moc líbilo.

Více fotografií: >ZOBRAZIT<

Florbal - o pohár starosty Troubek
V úterý 27. března se žáci 3. - 5. třídy ZŠ Tovačov zúčastnili turnaje mladších žáků ve florbale "O pohár starosty obce Troubky". V konkurenci šesti družstev se zástupci dvou a půl tisícového města ze středního toku Moravy umístili na druhém místě za žáky domácí ZŠ Troubky.

V základní skupině se Tovačov utkal nejdříve s týmem Horní Moštěnice, který jednoznačně porazil 5:0. Ve druhém zápase trojčlenné skupiny pak těsně prohrál s pozdějším vítězem, domácími zástupci ZŠ Troubky 0:1. Nakonec díky tomuto těsnému umístění na druhé příčce se v semifinále utkali Tovačovští s Kojetínem, který vyhrál skupinu A po vítězství nad Dubem a remízou s Klenovicemi. Tovačov však koncentrovaným a zodpovědným výkonem vybojoval finále po výhře 2:0.

Ve finále pak čekal tým Tovačova opět domácí výběr Troubek, který porazil v semifinále Klenovice jednoznačně 5:0. Finále bylo plné dramatických momentů a zápas se musel fanouškům líbit. Tovačov brzy vedl 1:0, a po vyrovnání domácích vedení opět strhl na svou stranu. Když už to vypadalo, že Tovačov vrátí domácím těsnou prohru ze základní skupiny, Troubky dokázaly 5 sekund před koncem základní části vyrovnat. O vítězi turnaje tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, kde nakonec bylo šťastnější družstvo domácích.

Tovačov tak odváží po výborných výkonech 2. místo.

VÝSLEDKY - ZÁKLADNÍ SKUPINA
vs. ZŠ Horní Moštěnice 5:0
vs. ZŠ Troubky 0:1

SEMIFINÁLE
vs. ZŠ Kojetín 2:0

FINÁLE
vs. ZŠ Troubky 2:3sn.

Více fotografií: >ZOBRAZIT<

Pythagoriáda 2018
Každoročně se žáci naší školy zapojují do postupové matematické soutěže Pythagoriáda, která je určena pro žáky 5.- 8. tříd. Soutěžící řeší patnáct příkladů v časovém limitu 60 minut.
V 5. ročníku se snažilo vyřešit předložené příklady celkem 14 žáků, nejlepšími řešiteli byli Veronika Drábková s 12 body, Jan Pořízek a Vojtěch Uhlíř s 9 body.
V 6. ročníku si lámalo hlavy s logickými příklady 16 žáků. Jediným úspěšným řešitelem byla Hana Zapletalová z 6. A, která získala 12 bodů.
V 7. ročníku pracovalo na soutěžních příkladech celkem 20 žáků a úspěšnými řešiteli byli: Marek Fildán /12 bodů/, Gabriela Zvonková /11 bodů/ ze 7. A a Vojtěch Drábek /10 bodů/ ze 7. B.
V 8. ročníku z jedenácti dobrovolných soutěžících nebyl žádný úspěšný řešitel.
Hodně dalších úspěchů nejen v matematice.

Konverzační soutěž v anglickém jazyce
21. března se konala konverzační soutěž v anglickém jazyce pro žáky od sedmých do devátých tříd.
Třetí místo obsadila Barbora Smolková z 8. A, o druhé místo se podělili Marek Fildán a Radek Hrdiborský, vyhrál Jan Matula z 9. A.
Výkony všech účastníků byly pěkné a věříme, že budou svou znalost angličtiny, tolik potřebnou v současném světě, využívat v běžném životě.

Turnaj v minivolejbalu v Kojetíně 7.3.2018
Ve sportovní hale v Kojetíně se konalo již III. kolo ŠKOLSKÉ MINIVOLEJBALOVÉ LIGY, kterého se zúčastnily i děti ze ZŠ a MŠ Tovačov.
V první části dopoledne se v zápasech draly za vítězstvím děti, které reprezentují naši školu v oranžové a žluté kategorii. Všechny děti se dostaly až do finálových bojů, kde poměřily své síly s těmi nejlepšími ve svých kategoriích. Byla to "FUŠKA" (říkaly ), ale nakonec se jim povedlo vybojovat krásné umístění a výbornou startovací pozici do příštího závěrečného turnaje, který se uskuteční na začátku měsíce května.
Druhá část dopoledne patřila barvám červená a modrá. Tyhle ty barvy reprezentují žáci a žákyně z II. stupně, kteří z velké části navštěvují kroužek, který naše škola pořádá. Velká nervozita do vstupních zápasů byla znát, ale po prvních vyhraných míčích většinou z dětí spadla a objevil se jim úsměv na tváři a jiskra v očích, že jejich píle z tréninků se právě teď ukázala a dodala jim sebevědomí do dalších zápasů. Některé z reprezentujících dětí jsou na turnaji již po několikáté, ale jiní jsou NOVÁČCI.
Společným povzbuzováním a podporou můžeme říct, že jsme dovezli nejlepší výsledky, jaké jsme jen mohli.

Žlutá kategorie:
Patrik Kohn + Kristýnka Pavlíková – skupina A na celkovém II. místě z 16 týmů

Oranžová kategorie:
Matěj Balenčín + Jan Pořízek – skupina A na celkovém II. místě z 28 týmů
Ondra Matula + Tomáš Zbožínek – skupina B na celkovém IV. místě z 28 týmů
Adélka Mračková + Kamilka Křepelková – sk. C na celkovém IX. místě z 28 týmů (vybojovaný postup do B skupiny)
Nina Pískovská + Tereza Mlčůchová – skupina C na celkovém X. místě z 28 týmů

Červená kategorie:
Lucie Glubišová + Eliška Hlavinková – skupina A na celkovém II. místě z 12 týmů
Terezka Mlčůchová + Hanička Zapletalová – skupina A na celkovém IV. místě z 12 týmů
Kristýna Síčová + Gabriela Zvonková – skupina B na celkovém V. místě z 12 týmů (vybojovaný postup do A skupiny)
Jana Cetkovská + Lucie Skopalová – skupina C na celkovém XII. místě z 12 týmů (začátečníci a nováčci)

Modrá kategorie:
Klára Hodinová + Leo Nemrava + Karolína Šupíková – skupina A na celkovém IV. místě ze 17 týmů
Klára Zbořilová + Nela Večeřová – skupina D na celkovém XVII. místě ze 17 týmů (začátečníci a nováčci)

*Turnajoví začátečníci se vždy řadí od prvního startu na poslední místo tabulky

V hodnocení škol se ZŠ a MŠ Tovačov pohybuje na krásném III. místě z celkového počtu 14 zapojených škol. Necháváme za sebou velké základní školy, jako jsou třeba ZŠ – Zachar, Slovan, U Tenisu, Zámoraví…… a další …….

Matematický Klokan 2018
Mezinárodní soutěž Matematický klokan vznikla přibližně v roce 1980 v Austrálii a od roku 1991 se rozšířila do zemí Evropy. Dnes se již této soutěže účastní na dva a tři čtvrtě milionu soutěžících ze 30 zemí našeho kontinentu sdružených v asociaci Klokan bez hranic, jejíž koordinační centrum je v Paříži. Ministerstvem školství a mládeže ČR byl Matematický klokan zařazen do programu Excelence středních škol. Letošní ročník se konal 16. března a na naší škole se soutěže zúčastnilo 121 žáků.

Kategorie Cvrček:
1. Natálie Klimtová 3.A 68 bodů
2. Matyáš Válek 3.A 67 bodů
3. Ema Indráková 2.A 63 bodů
3. Jakub Hrubý 3.A 63 bodů
3. Milan Třasoň 3.A 63 bodů

Kategorie Klokánek:
1. Jan Pořízek 5.A 89 bodů
2. Michal Mojžíš 5.A 87 bodů
3. Veronika Drábková 5.A 81 bodů

Kategorie Benjamín:
1. Hana Zapletalová 6.A 80 bodů
2. Marek Fildán 7.A 63 bodů
3. Šimon Fromel 6.B 47 bodů

Kategorie Kadet:
1. Jakub Skopal 9. A 84 bodů
2. Tomáš Hanák 9. A 64 bodů
3. Natálie Prokopová 9. A 62 bodů

Filmový večer

Dne 29. 1. 2018 proběhla akce FILMOVÁ NOC. Akce byla určena pro žáky II. stupně. Byl to opravdu vydařený večer a děti ráno odcházely s úsměvem na tváři.

Akce probíhala za finanční podpory SRPŠ.


Lyžařský výcvik

Teplákový den


V úterý 16.1. 2018 proběhl ve škole "TEPLÁKOVÝ DEN". Účast byla velká a děti si tepláky pochvalovaly. Dokonce se do akce zapojil i pedagogický sbor. Klobouk dolů!!!
Všem děkujeme za účast a už se těšíme na další podobnou akci.

Spolupracujeme s...
Naše škola spolupracuje s Pedagogickou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci v rámci projektu METODICKÁ PODPORA SÍTĚ INKLUZIVNÍCH ŠKOL spolufinancovaného Evropskou unií.

Cílem spolupráce je poskytnout pedagogům škol prostor pro vzájemné sdílení zkušeností a informací z oblastí společného vzdělávání.

 

 

Předvánoční soutěž "O nejhezčí adventní věnec"
Akce byla vyhlášená pro celou školu školním parlamentem. Zúčastnilo se jí celkem 7 tříd a školní družina, 3 třídy z I.stupně a 4 třídy z II.stupně. Odborná porota nezávisle bodovala a po součtu bodů bylo vybráno ze všech krásných věnců takto:

1. 5.A (v jedné třídě bylo vytvořeno více adventních věnců)
2. 7.B
3. 8.A

Všem zúčastněným děkujeme a výhercům gratulujeme.

Ladies Cup


Dne 20. 12. 2017 se uskutečnil dívčí turnaj ve vybíjené, kterého se zúčastnily dívky pátých až devátých tříd. Bojovalo se o putovní pohár, který celý rok opatrují výherkyně klání.

V letošním roce to byl "BOJ" velmi vyrovnaný. Až poslední zápas určil vítěze celého turnaje. I pořadí na dalších místech bylo velmi těsné 3. a 4. místo rozhodl až celkový počet vybitých za celý turnaj.

Všem děkujeme za dodržování pravidel a hru FAIR PLAY.

Celkové umístění:
1) 5.A
2) 9. A, 8.B
3) 7.B
4) 7.A
5) 6 A.B

Minivolejbal II. kolo


Výběr dětí z naší školy se zúčastnil II. kola turnaje v MINIVOLEJBALU.

Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR
Soutěž pořádá SPŠ Hranice, obor Aplikovaná chemie, ve spolupráci s největším chemickým podnikem v kraji - společností PRECHEZA a.s. generálním partnerem této akce. Cílem soutěže je probudit a prohloubit zájem dětí o přírodní vědy a současně o studium technických škol. Společnost PRECHEZA – podnik s téměř 120letou tradicí, soutěž zaštiťuje z důvodu podpory studentů chemie.
Soutěž je určena pro žáky 9. tříd základních škol. V prvním kole žáci pod dohledem svých učitelů vypracují zaslané testy, na jejichž základě budou vybráni tři nejlepší chemici z každé školy, kteří postoupí do druhého kola. Druhé kolo (regionální) se bude konat na střední průmyslové škole v Hranicích. Na naší škole se letošního ročníku soutěže zúčastnilo 23 žáků 9. třídy a 1 žák 8. třídy.

Nejlépe se umístili tito tři žáci:
66b - Hanák Tomáš (9.A)
62,5b - Skopal Jakub (9.A)
52b - Matula Jan (9.A)

Minivolejbal I. kolo


Ve středu 11. října 2017 se konalo ve sportovní hale v Kojetíně 1. kolo meziškolské ligy v barevném minivolejbalu základních škol regionu Kroměříž, Kojetín, Přerov a Prostějov. Celkem se akce zúčastnilo 169 dětí a hrálo se na 12 hřištích.
V kategorii žluté "cinkla" i medaile a odvezl si ji Patrik Kohn z 2. třídy se svou parťačkou.
V kategorii oranžové byla velká konkurence, ale i přesto se naše děti dokázaly umístit na krásných předních pozicích. Celkem se kategorie oranžové starší zúčastnilo 23 týmů a naši bojovníci a bojovnice se umístili na krásném 4., 5., 15. a 21. místě. Klobouk dolů, byl to jejich první turnaj, takže se i do budoucna můžeme těšit na krásné výsledky.
Do kategorie modré - nejobtížnější jsme nominovali pouze jeden tým. Ale naše volba na dívky reprezentující naši základní školu byla trefa do černého. V obrovské konkurenci škol z měst, kde patří volejbal mezi sporty s největším potenciálem (Prostějov, Přerov, Kroměříž a Kojetín), dokázaly naše dívky uspět na překrásném 4. místě. Celkový počet týmů, který soutěžil v dané kategorii, byl 12.
Při součtu bodů si naše škola stojí velmi dobře. Momentálně je na třetím místě z celkového počtu 11 zapojených škol do projektu.

Přírodovědný klokan
Soutěž pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci. Cílem soutěže je vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory.
Soutěž je určena pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ a studenty tercie a kvarty osmiletých gymnázií v kategorii Kadet, kategorie Junior je určena pro studenty 1. a 2. ročníků středních škol.
Na naší škole se letošního ročníku soutěže zúčastnilo 13 žáků 8. třídy a 12 žáků 9. třídy.

Nejlepší řešitelé:
73b - Kryštof Kroupa 8.A
61b - Natálie Prokopová 9.A
60b - Tomáš Hanák 8.A

Přehlídka dravců 13.9.2017

Upozornění pro rodiče
Školní rok 2017/2018 začíná v pondělí 4. září. Vyučování začíná v 7,50 hod.

Vstup do školy první školní den bude nadále ze strany ulice Podvalí (od hřiště).
Provoz školní družiny je od úterý 5.9. do 16:30 hod.

Upozornění pro rodiče současných žáků druhého ročníku:
VZHLEDEM K MIMOŘÁDNÝM ORGANIZAČNÍM ZMĚNÁM BUDOU SOUČASNÍ ŽÁCI 2. ROČNÍKU SPOJENI DO TŘÍDY 2.A tř. uč.. Mgr. EVY ŽIVOTKOVÉ.

S sebou: papuče a něco na poznámky. Učebnice dostanou žáci v úterý. Obědy si přihlaste u firmy Scolarest.

Věnujte, prosím, pozornost informacím o organizaci školního roku 2017/2018 a seznamu pomůcek pro jednotlivé ročníky v pravém sloupci MENU.

MENU
Aktuality
Organizace školního roku
Seznam pomůcek
Aktuality šk.r. 2016-2017
Školní třídy
Zaměstnanci školy
Zájmová činnost
Historie školy
Fotogalerie
Školní řád
Školní vzdělávací program
Školní metodik prevence
Projekt Kolečko
Spolupráce se školou ve Valence
Zájezdy do Anglie
Výroční zpráva
Dokumenty ZŠ
Formuláře ke stažení
Kontakt

 

Základní škola a Mateřská škola Tovačov, Podvalí 353, 751 01 Tovačov, tel. 581 731 650, 581 731 883

ZŠ Tovačov © 2010 - 2014 by Maty.