ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOVAČOV

Spolupracujeme s...
Naše škola spolupracuje s Pedagogickou fakultou Univerzity Palackého v Olomouci v rámci projektu METODICKÁ PODPORA SÍTĚ INKLUZIVNÍCH ŠKOL spolufinancovaného Evropskou unií.

Cílem spolupráce je poskytnout pedagogům škol prostor pro vzájemné sdílení zkušeností a informací z oblastí společného vzdělávání.

Předvánoční soutěž "O nejhezčí adventní věnec"
Akce byla vyhlášená pro celou školu školním parlamentem. Zúčastnilo se jí celkem 7 tříd a školní družina, 3 třídy z I.stupně a 4 třídy z II.stupně. Odborná porota nezávisle bodovala a po součtu bodů bylo vybráno ze všech krásných věnců takto:

1. 5.A (v jedné třídě bylo vytvořeno více adventních věnců)
2. 7.B
3. 8.A

Všem zúčastněným děkujeme a výhercům gratulujeme.

Ladies Cup

Dne 20. 12. 2017 se uskutečnil dívčí turnaj ve vybíjené, kterého se zúčastnily dívky pátých až devátých tříd. Bojovalo se o putovní pohár, který celý rok opatrují výherkyně klání.

V letošním roce to byl "BOJ" velmi vyrovnaný. Až poslední zápas určil vítěze celého turnaje. I pořadí na dalších místech bylo velmi těsné 3. a 4. místo rozhodl až celkový počet vybitých za celý turnaj.

Všem děkujeme za dodržování pravidel a hru FAIR PLAY.

Celkové umístění:
1) 5.A
2) 9. A, 8.B
3) 7.B
4) 7.A
5) 6 A.B

Minivolejbal II. kolo

Výběr dětí z naší školy se zúčastnil II. kola turnaje v MINIVOLEJBALU.

Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR
Soutěž pořádá SPŠ Hranice, obor Aplikovaná chemie, ve spolupráci s největším chemickým podnikem v kraji - společností PRECHEZA a.s. generálním partnerem této akce. Cílem soutěže je probudit a prohloubit zájem dětí o přírodní vědy a současně o studium technických škol. Společnost PRECHEZA – podnik s téměř 120letou tradicí, soutěž zaštiťuje z důvodu podpory studentů chemie.
Soutěž je určena pro žáky 9. tříd základních škol. V prvním kole žáci pod dohledem svých učitelů vypracují zaslané testy, na jejichž základě budou vybráni tři nejlepší chemici z každé školy, kteří postoupí do druhého kola. Druhé kolo (regionální) se bude konat na střední průmyslové škole v Hranicích. Na naší škole se letošního ročníku soutěže zúčastnilo 23 žáků 9. třídy a 1 žák 8. třídy.

Nejlépe se umístili tito tři žáci:
66b - Hanák Tomáš (9.A)
62,5b - Skopal Jakub (9.A)
52b - Matula Jan (9.A)

Minivolejbal I. kolo

Ve středu 11. října 2017 se konalo ve sportovní hale v Kojetíně 1. kolo meziškolské ligy v barevném minivolejbalu základních škol regionu Kroměříž, Kojetín, Přerov a Prostějov. Celkem se akce zúčastnilo 169 dětí a hrálo se na 12 hřištích.
V kategorii žluté "cinkla" i medaile a odvezl si ji Patrik Kohn z 2. třídy se svou parťačkou.
V kategorii oranžové byla velká konkurence, ale i přesto se naše děti dokázaly umístit na krásných předních pozicích. Celkem se kategorie oranžové starší zúčastnilo 23 týmů a naši bojovníci a bojovnice se umístili na krásném 4., 5., 15. a 21. místě. Klobouk dolů, byl to jejich první turnaj, takže se i do budoucna můžeme těšit na krásné výsledky.
Do kategorie modré - nejobtížnější jsme nominovali pouze jeden tým. Ale naše volba na dívky reprezentující naši základní školu byla trefa do černého. V obrovské konkurenci škol z měst, kde patří volejbal mezi sporty s největším potenciálem (Prostějov, Přerov, Kroměříž a Kojetín), dokázaly naše dívky uspět na překrásném 4. místě. Celkový počet týmů, který soutěžil v dané kategorii, byl 12.
Při součtu bodů si naše škola stojí velmi dobře. Momentálně je na třetím místě z celkového počtu 11 zapojených škol do projektu.

Přírodovědný klokan
Soutěž pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci. Cílem soutěže je vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory.
Soutěž je určena pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ a studenty tercie a kvarty osmiletých gymnázií v kategorii Kadet, kategorie Junior je určena pro studenty 1. a 2. ročníků středních škol.
Na naší škole se letošního ročníku soutěže zúčastnilo 13 žáků 8. třídy a 12 žáků 9. třídy.

Nejlepší řešitelé:
73b - Kryštof Kroupa 8.A
61b - Natálie Prokopová 9.A
60b - Tomáš Hanák 8.A

Přehlídka dravců 13.9.2017

Upozornění pro rodiče
Školní rok 2017/2018 začíná v pondělí 4. září. Vyučování začíná v 7,50 hod.

Vstup do školy první školní den bude nadále ze strany ulice Podvalí (od hřiště).
Provoz školní družiny je od úterý 5.9. do 16:30 hod.

Upozornění pro rodiče současných žáků druhého ročníku:
VZHLEDEM K MIMOŘÁDNÝM ORGANIZAČNÍM ZMĚNÁM BUDOU SOUČASNÍ ŽÁCI 2. ROČNÍKU SPOJENI DO TŘÍDY 2.A tř. uč.. Mgr. EVY ŽIVOTKOVÉ.

S sebou: papuče a něco na poznámky. Učebnice dostanou žáci v úterý. Obědy si přihlaste u firmy Scolarest.

Věnujte, prosím, pozornost informacím o organizaci školního roku 2017/2018 a seznamu pomůcek pro jednotlivé ročníky v pravém sloupci MENU.

Organizace školního roku
Seznam pomůcek