Obsah

Další kolo testování žáků v ZŠ a MŠ Tovačov

Typ: Základní škola | Školní jídelna | Školní družina | ostatní | náš tip | Mateřská škola
Další kolo testování žáků v ZŠ a MŠ Tovačov

Vážení rodiče,
dne 12. 11. 2021 Vláda ČR schválila s účinností od 22. 11. 2021 mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR, ze kterého vyplývá, že na celém území České republiky proběhne ve dnech 22. a 29. 11. 2021 testování na onemocnění covid-19 na všech školách, zapsaných do školského rejstříku. Toto opatření se tedy týká také naší základní školy.
Školám budou opět poskytnuty nespolehlivé antigenní testy, které mají vysoké procento falešně pozitivních záchytů. Tento způsob testování v naší škole dlouhodobě odmítáme. Po dohodě se zřizovatelem školy, městem Tovačov, budeme v obou následujících termínech opět využívat spolehlivé PCR testy ze slin, které zřizovatel uhradí, a které se nám již několikrát osvědčily.
Vlastní testování v naší škole se tedy uskuteční v pondělí 22. 11. a v pondělí 29. 11. 2021 vždy první vyučovací hodinu. Výsledky testování by měli zákonní zástupci žáků obdržet v ideálním případě ještě stejný den ve večerních hodinách. Ostatní žáci, kteří nebudou v den testování přítomni ve škole, budou otestovaní antigenním testem při prvním příchodu do školy.
Pokud bude některý z žáků naší školy pozitivně testován na onemocnění covid-19 zůstává v povinné domácí izolaci a zákonní zástupci budou řešit další postup s ošetřujícím lékařem.
V současné době hygienické stanice naprosto nestíhají řádné trasování kontaktů. Škola žádné informace ohledně karantény žáků nebo tříd, ve kterých byl některý žák pozitivně testován, nedostala a patrně ani nedostane. Proto jsme přistoupili k postupu, který dosud platil. Pokud bude v některé třídě pozitivně testován žák, zůstanou doma v týdenní karanténě jeho nejbližší spolužáci, které určí třídní učitel. Pokud by takových žáků bylo ve třídě více, půjde bohužel do týdenní karantény celá třída a škola zajistí distanční výuku. Tento postup vyžaduje úzkou spolupráci s vámi, která dosud velmi dobře fungovala. Škola si vašeho zodpovědného přístupu váží a já vám za něj děkuji.

 

V Tovačově dne 18. 11. 2021


Mgr. Bc. Leon Bouchal,
ředitel školy


Příloha

Vytvořeno: 18. 11. 2021
Poslední aktualizace: 18. 11. 2021 10:54
Autor: