Obsah

Nové zadání soutěže do školního časopisu Podlaviční

Typ: Základní škola | Školní jídelna | Školní družina | ostatní | Mateřská škola
Nové zadání soutěže do školního časopisu Podlaviční

I když stále ještě venku vládne zima, naše dnešní zadání už zimní nebude. Bude kuchyňské. Představte si, jak by to asi v kuchyni vypadalo, kdyby najednou všechny hrníčky, hrnce, talíře a příbory ožily! A já od vás tentokrát budu chtít, abyste mi takové oživlé nádobí nakreslili. Můžete namalovat třeba svůj oblíbený hrníček, který ožil a má obličej, ruce a nohy. A pokud si troufnete, tak můžete namalovat, co by po svém oživení mohlo nádobí podnikat. Co kdyby pan hrníček pozval třeba slečnu vidličku na taneček? Nebo co kdyby si s kamarádem nožem trochu zakopal s míčem? Nebo by si možná mohl s paní cukřenkou zabruslit na sporáku.

Kdo si troufne, může nějaké oživlé nádobí nejen namalovat, ale také třeba vyrobit. Proč by třeba plastová lžička nemohla mít nohy a ruce z drátků a mít nalepená očička? Nebo proč by nemohl být hrníček vyrobený z plastelíny?

Těším se na vaše nápady a přeji vám, ať si u tvoření užijete spoustu zábavy. Uzávěrka příštího čísla je v pátek 26. března 2021.

Protože teď do školy nemůžeme, posílejte mi vaše výtvory vyfocené na adresu: marcela.harastova@zstovacov.cz. Jen nezapomeňte vždy napsat celé jméno a třídu!

                                                                                                            p. uč. Marcela Haraštová  


Vytvořeno: 3. 3. 2021
Poslední aktualizace: 3. 3. 2021 18:50
Autor: