Obsah

Olympiáda z chemie

Typ: ostatní | Základní škola
Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR

Soutěž pořádá SPŠ Hranice, obor Aplikovaná chemie, ve spolupráci s největším chemickým podnikem v kraji - společností PRECHEZA a.s. generálním partnerem této akce. Cílem soutěže je probudit a prohloubit zájem dětí o přírodní vědy a současně o studium technických škol. Společnost PRECHEZA – podnik s téměř 120letou tradicí, soutěž zaštiťuje z důvodu podpory studentů chemie.

Soutěž je určena pro žáky 9. tříd základních škol. V prvním kole žáci pod dohledem svých učitelů vypracují zaslané testy, na jejichž základě budou vybráni tři nejlepší chemici z každé školy, kteří postoupí do druhého kola. Druhé kolo (regionální) se bude konat na střední průmyslové škole v Hranicích. Na naší škole se letošního ročníku soutěže zúčastnilo 21 žáků 9. třídy.

 

Nejlépe se umístili tito žáci z 9 třídy.

  1. 56 b     - Nemrava Leo
  2. 40 b     - Večeřová Nela
  3. 40 b     - Pazdera Jiří
  4. 39 b     - Zbořilová Klára
  5. 38 b     - Formánek Lukáš

 


Vytvořeno: 24. 10. 2018
Poslední aktualizace: 24. 10. 2018 16:27
Autor: