Obsah

Vážení rodiče

Typ: Základní škola | Školní jídelna | Školní družina | ostatní | Mateřská škola
Vážení rodiče

Vážení rodiče,

rádi bychom Vás požádali o spolupráci v rámci online výuky. Součástí kvalitního pedagogického procesu je i mimo jiné kontakt mezi vyučujícím a třídou a mezi žáky navzájem. Zapnutá kamera na obou stranách je nenahraditelným prvkem, který pomáhá udržet kontakt a dynamiku vyučování a je nezbytná nejen v jazykových předmětech. Žádáme Vás proto, abyste svým dětem vysvětlili, že škola bude striktně vyžadovat zapnutou kameru. Distanční výuka trvá již poměrně dlouho na to, abychom se se svými žáky neviděli.

    

„Požadavek, aby měl žák zapnutou kameru, je důsledkem legitimního stanovení prostředků zpracování osobních údajů žáků nebo studentů při distanční výuce v nastalé situaci, pro splnění úkolu ve veřejném zájmu ve smyslu čl. 6 odst. 1 písm. e) obecného nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR), kterým je škola jako správce osobních údajů pověřena na základě zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon).“


Příloha

Vytvořeno: 4. 2. 2021
Poslední aktualizace: 4. 2. 2021 10:18
Autor: