Základní škola a Mateřská škola Tovačov

Základní škola v Tovačově je součástí výchovně vzdělávací soustavy České republiky. Od roku 1994 má právní subjektivitu a hospodaří jako příspěvková organizace. Součástí školy je mateřská škola a školní družina.

Více o mateřské škole

16.01.2019

Spolupracujte na rozvoji školy

Vážení rodiče, naše škola připravuje střednědobý program dalšího rozvoje výchovy a vzdělání. Pokud máte zájem a chcete říci svůj názor můžete s námi na přípravě tohoto dokumentu spolupracovat. Vyplňte dotazník v příloze a zašlete jej elektronicky na email zstovacov@zstovacov.cz nebo pošlete po své ratolesti třídnímu učiteli.

Uzavření mateřské Školy v době hlavních prázdnin

Ředitel ZŠ a MŠ Tovačov oznamuje, že bude mateřská škola uzavřena v době hlavních prázdnin od pondělí 1. 7. 2019 do středy 31. 7. 2019. Dále bude mateřská Škola uzavřena od pondělí 26. 8. 2019 do pátku 30. 8. 2019. Provoz mateřské Školy v měsíci srpnu bude zajištěn pouze pro děti zaměstnaných rodičů od čtvrtku 1. 8.2019 do pátku 23. 8. 2019.

Nové dresy

Naše škola koupila ke konci roku dvě zcela nové sady dresů modré barvy od firmy adidas. Na dresy bude ještě potřeba vytisknout logo Města Tovačova, jakožto největšího přispěvatele. Tyto nové dresy budou sloužit prvnímu a druhému stupni k reprezentaci školy na školních akcích sportovního typu. Je každoročním zvykem, že škola se účastní mnoha sportovních soutěží konaných jak pod záštitou AŠSK (Asociací školních sportovních klubů), nebo sportovních akcí které pořádají samotné školy. Můžeme tak dobře reprezentovat na soutěžích ve volejbale, fotbale, florbale a jiných kolektivních sportech, ale výsledky si budeme muset zasloužit a vybojovat sami. A to jen tvrdou pílí, pracovitostí, odhodláním a soudržností.

06.01.2019

Zelená škola

Naše Základní škola a Mateřská škola Tovačov se zapojila do projektu Zelená škola a umožňuje tak žákům a učitelům třídit nejen základní složky odpadu jako je papír, plast a sklo, ale i elektroodpad a baterie. Snadná recyklace vysloužilých elektrozařízení a baterií bez nutnosti cesty na speciální místo zpětného odběru je předpokladem pro podporu uvědomělého chování a je základem pro vytvoření ekologického cítění u dětí. Vysloužilé elektrospotřebiče z domácností a baterie mohou návštěvníci školy jednoduše odkládat do sběrného boxu, který je umístěn před počítačovou učebnou v základní škole, nebo v mateřské škole. Projekt naší tovačovské škole také umožňuje bezplatnou ekologickou likvidaci velkého elektroodpadu. Cílem projektu Zelená škola je ochrana životního prostředí zabezpečením zpětného odběru a efektivní recyklace nepotřebných elektrozařízení. Ta obsahují mnohé nebezpečné látky, jako je například rtuť, olovo, kadmium či brómované zpomalovače hoření, ale také velké množství recyklovatelných a znovu využitelných materiálů. Iniciátorem projektu je společnost REMA Systém a.s., která zajišťuje organizaci sběru, třídění, recyklaci a nakládání s elektroodpadem v celé České republice. Škola má také k dispozici výukové materiály, aby efektivně šířila danou osvětu mezi žáky. Snad si všichni uvědomí, že tento odpad je nebezpečný pro životní prostředí a budou pečlivě recyklovat.

04.01.2019

Leden ve školce

3. 1. nástup po vánočních prázdninách 11. 1. 1. lekce předplaveckého výcviku pro přihlášené děti ze třídy Berušek a Medvídků lyžařský kurz pro přihlášené děti – termín začátku bude upřesněn 16. 1. papoušci v MŠ, vybíráme 45,-Kč 30. 1. návštěva 1. třídy a oběd ve ŠJ – děti ze třídy Berušek + Medvídci – jen předškoláci

Dokumenty ZŠ