Obsah

Fotogalerie

Fotogalerie ZŠ

08.01.2019

2019_01_07 - Středověké písmo

2019_01_07 - Středověké písmo

V pondělí 7. ledna se většina žáků 2. stupně přenesla do minulosti a prostřednictvím prezentace Mgr. Markéty Poskočilové se seznámila se slastmi a úskalími tehdejších středověkých písařů. Žáci se dozvěděli, že zpočátku znalost písma a psaní knih bylo výhradně záležitostí kněží, mnichů nebo šlechticů, že se psalo na pergamen nebo ručně vyráběný papír, že se vyráběl inkoust z dostupných přírodních materiálů…a mnoho dalších zajímavých informací. Žáci si pak vyzkoušeli psaní husím brkem nebo zdobení knih zlatem a na závěr prezentace došli k poznání, že práce písařů byla krásná, zábavná, ale někdy také velmi náročná, zdlouhavá a vyžadovala mnoho trpělivosti.

Detail

07.01.2019

2018_12_21 - Výzdoba ve třídách

2018_12_21 - Výzdoba ve třídách

I u nás byla cítit Vánoční atmosféra....Všem šťastný nový rok.

Detail

07.01.2019

2018_12_20 - Sférické kino

2018_12_20 - Sférické kino

Před Vánocemi ve dnech 20 a 21 prosince naši žáci mohli již podruhé zhlédnout v naší tělocvičně výukové programy zvláštním způsobem. Jednalo se o takzvané sférické kino. Toto kino není klasické, ale jedná se o nafouknutou kupoli, do které si žáci vlezou, a uvnitř na stěnách kupole se promítá výukové video. Sférické kino s promítacím systémem povzbuzuje dítě k absorbování co nejvíce informací. Není to jen "suchá" teorie, děti informace lépe přijímají a zapamatují si je, když jsou jim předkládány formou působivých záběrů, zvukových efektů, dobře zapamatovatelným hlasem a v zajímavém 360° formátu. Během programu se děti tedy ocitly ve 3D prostoru a připadly si jako by ležely přímo pod hvězdnou oblohou či na dně oceánu. Výukové programy jsou přizpůsobeny věku žáků a děti prvního stupně mohly ve čtvrtek zhlédnout např. Tajemství stromů nebo Vesmírné dobrodružství. Oproti tomu žáci druhého stupně v pátek viděli výukové filmy Astronaut, Původ života, Zpátky na měsíc, Druhou světovou válku a Hledání hranice sluneční soustavy.

Detail

18.12.2018

2018_12_12 - Vánoce ve škole

2018_12_12 - Vánoce ve škole

Ve středu 12. prosince se od patnácti hodin otevřely prostory naší školy pro všechny děti, rodiče, prarodiče a další návštěvníky, kteří si chtěli prohlédnout naše dílničky, ve kterých si mohli vyrobit celou řadu vánočních ozdob a dekorací. Najít u nás mohli dílničky, ve kterých se vyráběly závěsné ozdoby na vánoční stromeček, svícny, přáníčka, vánoční zápichy, zájemci měli možnost si vyzkoušet zdobení (a následnou konzumaci) perníků nebo zdobení baněk. Mladí včelaři nabídli možnost vyrobit si svíčku z včelího vosku, paní kuchařky zase dodaly výborný punč a perník. Děti z prvního stupně měly připravené pro návštěvníky vystoupení, ze školního rozhlasu se linuly tóny vánočních koled a umocňovaly příjemnou předvánoční atmosféru. Přišlo se podívat opravdu hodně dětí i dospělých a tvoření je hodně bavilo, o čemž svědčil ve všech dílničkách rychle ubývající materiál.

Detail

16.12.2018

2018_12_14 - Trunaj v halové kopané

2018_12_14 - Trunaj v halové kopané

Naše škola pořádala dne 14. prosince v rámci hodin tělocviku halový turnaj v malé kopané pro druhý stupeň. Celkem se ho zúčastnilo 24 žáků, kteří si poskládali sami šest týmů. Turnaj se hrál dvoukolově, takže každý z týmů měl šanci na reparát. Bylo odehráno celkem 30 zápasů. Na třetím místě skončil tým, ve kterém hráli Matěj Balenčín, Tomáš Zbožínek, Kamil Macourek a Michal Salva s celkovým počtem 11ti bodů. Na druhém místě se umístili tým složený z hráčů Jakuba Strnada, Jakuba Jelínka, Ondřeje Kohna a Elišky Navrátilové s celkovým počtem 15ti bodů. Turnaj jednoznačně ovládlo družstvo složeno z hráčů Marka Válka, Tomáše Šupíka, Marka Zpěváka a Martina Kohna. Tento tým neprohrál ani jedno utkání a získal plný počet 30ti bodů. Na závěr je nutno podotknout, že nikdo se nezranil, všichni hráči hráli fair play a zápasy si řídili sami od pískání, až po zapisování bodů.

Detail

Fotogalerie MŠ

14.12.2018

2018_12_10 - Advent u Koťátek

2018_12_10 - Advent u Koťátek

V předvánočním čase děti ze třídy Koťátek společně s rodiči vytvořili doma krásné a originální Mikuláše, čertíky i andílky. Čertíka se děti ve školičce vůbec nebály. Přednesly mu básničky a zazpívaly písničku a za to jim andílci dali mikulášskou nadílku. Do zámku děti společně s paní učitelkami vyrobily adventní věnec z ručiček dětí a pak už se děti chystaly na svoji první vánoční besídku s rodiči a prarodiči. Moc se jim povedla a děti sklidily velkou pochvalu. Na druhý den děti dostaly několik dárečků od Ježíška. No, a aby na ně nezapomněl Ježíšek ani doma při nadělování, poslaly mu svá tajná přání v dopise. Ten děti vypustily na balónku společně s kamarády z ostatních tříd. Byla to úžasná podívaná a hlavě nezapomenu na rozzářené oči šťastných dětí.

Detail

26.11.2018

2018_11_23 - Podzim v přírodě

2018_11_23 - Podzim v přírodě

Děti ze třídy Koťátek si užívaly podzimní hrátky a učení v přírodě. Děti také sbíraly kaštany pro zvířátka z lesa, hrály si s listy, poslechly si pohádku O Budulínkovi a vyráběly lištičky. Nejvíce se jim asi ale líbila velká podzimní vycházka přes hráz a kolem rybníka.

Detail

Fotogalerie ŠD