Obsah

2022_03_22 - Turnaj ve stolním tenise

Základní škola ve spolupráci s oddílem stolního tenisu uspořádala dne 22. března 2022 již třetí ročník turnaje jednotlivců a dvojic ve stolním tenise („ping pongu“). Bohužel až po dvouleté odmlce způsobené díky Covidu. Turnaje se zúčastnilo celkem 30 žáků druhé stupně. Ti byli následně rozděleni do čtyř turnajů chlapeckého, dívčího a každý z nich ještě na singl a double turnaj. Bylo odehráno přes na 180 zápasů na šesti stolech. Tato enormní zápasová zátěž se odehrála během pěti hodin, když si žáci turnaj organizovali sami a to tak, že si museli časově rozvrhnout své zápasy, jak v turnaji jednotlivců, tak v turnaji dvojic. Hrálo se systémem na dva vítězné gemy do 11 bodů.

V chlapeckém turnaji jednotlivců se na třetím místě umístil Jakub Strnad (9.A), na druhém místě Radek Nemrava (7.A) a turnaj vyhrál opět Jakub Jelínek (9.A) jako před dvěma lety. Vítěz musel sehrát celkem 11 zápasů postupně ve skupinách a ve vyřazovacím pavouku a Kuba neztratil za celý turnaj ani jeden set. Chlapecký turnaj dvojic ovládli hráči Jelínek Jakub (9.A) spolu s Markem Gavendou (8.A). Na druhém místě se umístili Nemrava Radek (7.A) a Horný Michal (8.B) a na třetím místě se pak umístila dvojce Zbožínek Tomáš (9.A) a Pořízek Jan (9.A).

V dívčím turnaji jednotlivců, který se hrál každý s každým jasně dominovala opět jako před dvěma lety Bicanová Elena (9.A), která neprohrála ani jeden zápas a neztratila ani jeden set. Na druhém místě skončila Jelínková Barbora (9.A) a na třetím místě Zaoralová Sofie (8.A). V dívčím turnaji dvojic byla nejlepší Jelínková Barbora (9.A) s Bicanovou Elenou (9.A), na druhém místě Zaoralová Sofie (8.A) a Milerová Karolína (8.B) a na třetím místě Smolková Viktorie (8.A) a Mračková Sára (8.A).

Vytvořeno: 31. 3. 2022
Poslední aktualizace: 31. 3. 2022 07:39