Obsah

04.02.2019

Únor 2019 1

Únor 2019

6. 2. „Zimní pohádka“, vybíráme 50,-Kč 12. 2. vyšetření zraku PRIMA VIZUS pro přihlášené děti, 150,-Kč 18. 2. – 24. 2. jarní prázdniny v ZŠ, provoz upraven podle počtu přihlášených dětí 28. 2. ukázka správného čištění zoubků, dentální hygiena, určeno pro děti ze třídy Berušek, Medvídků a Sluníček

Detail

24.01.2019

Zápis do první třídy

Zápis do prvních tříd proběhne v úterý 9. dubna 2019 v době od 14.00 do 17.00

Detail

16.01.2019

Spolupracujte na rozvoji školy

Vážení rodiče, naše škola připravuje střednědobý program dalšího rozvoje výchovy a vzdělání. Pokud máte zájem a chcete říci svůj názor můžete s námi na přípravě tohoto dokumentu spolupracovat. Vyplňte dotazník v příloze a zašlete jej elektronicky na email zstovacov@zstovacov.cz nebo pošlete po své ratolesti třídnímu učiteli.

Detail

11.01.2019

Uzavření mateřské Školy v době hlavních prázdnin

Ředitel ZŠ a MŠ Tovačov oznamuje, že bude mateřská škola uzavřena v době hlavních prázdnin od pondělí 1. 7. 2019 do středy 31. 7. 2019. Dále bude mateřská Škola uzavřena od pondělí 26. 8. 2019 do pátku 30. 8. 2019. Provoz mateřské Školy v měsíci srpnu bude zajištěn pouze pro děti zaměstnaných rodičů od čtvrtku 1. 8.2019 do pátku 23. 8. 2019.

Detail

07.01.2019

Nové dresy

Nové dresy

Naše škola koupila ke konci roku dvě zcela nové sady dresů modré barvy od firmy adidas. Na dresy bude ještě potřeba vytisknout logo Města Tovačova, jakožto největšího přispěvatele. Tyto nové dresy budou sloužit prvnímu a druhému stupni k reprezentaci školy na školních akcích sportovního typu. Je každoročním zvykem, že škola se účastní mnoha sportovních soutěží konaných jak pod záštitou AŠSK (Asociací školních sportovních klubů), nebo sportovních akcí které pořádají samotné školy. Můžeme tak dobře reprezentovat na soutěžích ve volejbale, fotbale, florbale a jiných kolektivních sportech, ale výsledky si budeme muset zasloužit a vybojovat sami. A to jen tvrdou pílí, pracovitostí, odhodláním a soudržností.

Detail

06.01.2019

Zelená škola

Zelená škola

Naše Základní škola a Mateřská škola Tovačov se zapojila do projektu Zelená škola a umožňuje tak žákům a učitelům třídit nejen základní složky odpadu jako je papír, plast a sklo, ale i elektroodpad a baterie. Snadná recyklace vysloužilých elektrozařízení a baterií bez nutnosti cesty na speciální místo zpětného odběru je předpokladem pro podporu uvědomělého chování a je základem pro vytvoření ekologického cítění u dětí. Vysloužilé elektrospotřebiče z domácností a baterie mohou návštěvníci školy jednoduše odkládat do sběrného boxu, který je umístěn před počítačovou učebnou v základní škole, nebo v mateřské škole. Projekt naší tovačovské škole také umožňuje bezplatnou ekologickou likvidaci velkého elektroodpadu. Cílem projektu Zelená škola je ochrana životního prostředí zabezpečením zpětného odběru a efektivní recyklace nepotřebných elektrozařízení. Ta obsahují mnohé nebezpečné látky, jako je například rtuť, olovo, kadmium či brómované zpomalovače hoření, ale také velké množství recyklovatelných a znovu využitelných materiálů. Iniciátorem projektu je společnost REMA Systém a.s., která zajišťuje organizaci sběru, třídění, recyklaci a nakládání s elektroodpadem v celé České republice. Škola má také k dispozici výukové materiály, aby efektivně šířila danou osvětu mezi žáky. Snad si všichni uvědomí, že tento odpad je nebezpečný pro životní prostředí a budou pečlivě recyklovat.

Detail

04.01.2019

Leden ve školce

Leden ve školce

3. 1. nástup po vánočních prázdninách 11. 1. 1. lekce předplaveckého výcviku pro přihlášené děti ze třídy Berušek a Medvídků lyžařský kurz pro přihlášené děti – termín začátku bude upřesněn 16. 1. papoušci v MŠ, vybíráme 45,-Kč 30. 1. návštěva 1. třídy a oběd ve ŠJ – děti ze třídy Berušek + Medvídci – jen předškoláci

Detail

14.12.2018

Štastné Vánoce

Příjemné prožití svátků vánočních, hodně štěstí, zdraví a spokojenosti v novém roce 2019 Vám přejí děti a zaměstnanci MŠ.

Detail

12.12.2018

Konverzační soutěž v anglickém jazyce

Konverzační soutěž v anglickém jazyce

Dne 28. listopadu 2018 se uskutečnilo školní kolo Konverzační soutěže v anglickém jazyce. Nakonec se sešlo pět statečných – dva osmáci a tři deváťáci, kteří nejdříve popovídali o sobě a své rodině, potom popisovali obrázek a nakonec konverzovali s porotou na vylosované téma. Nikdo se za svůj výkon nemusel stydět! Celkové pořadí: 1. Radek Hrdiborský, 8. A 2. Karolína Slavíková, 8. A 3. Leo Nemrava, 9. A 4.+5. Marie Sedláčková a Klára Zbořilová Vítěz školního kola bude reprezentovat naši školu v okresním kole, ve kterém mu přeji za celou porotu hodně štěstí. Mgr. Alena Borková

Detail

27.11.2018

Sokolská akademie

Sokolská akademie

TJ Sokol Tovačov slaví letos 120 let od svého založení a k této příležitosti se koná Sokolská akademie (viz příloha). Této Slavnosti se budou i účastnit ve velkém počtu naši žáci.

Detail

07.02.2019

2019_01_21 - Hravá věda

2019_01_21 - Hravá věda

V pondělí 21. ledna do našich tříd zavítal bývalý učitel fyziky a matematiky pan Radek Chajda. Napsal také pár knih o fyzice a vědě. Předvedl nám jednoduché fyzikální pokusy. Dozvěděli jsme se hodně zajímavostí. Například mě moc zaujalo barevné spektrum. Ukázal nám, jak reaguje fix s vodou, tím jsme zjistili, jak se míchají tmavší barvy . Předvedl nám natlakované dělo. Smíchali jsme vodu s šumivým práškem, zavřeli zátkou a po chvíli vyletěla zátka až ke stropu. Takových pokusů nám ukázal více. Nakonec jsme si mohli vyrobit stříkadlo z pet lahve, vodou a brčkem. Všichni jsme se moc pobavili a odnesli jsme si do budoucna snad (do fyziky)něco nového.

Detail

04.02.2019

2019_01_17 - Krmení ptáčků

2019_01_17 - Krmení ptáčků

V měsíci lednu děti krmily ptáčky na školní zahradě a za odměnu si mohly ve školce prohlédnout z blízka krásné velké papoušky. Děti obdivovaly poslušnost a reakci papoušků na slovní pokyn chovatele.

Detail

28.01.2019

2019_01_21-25 - Lyžařský výcvikový kurz Branná

2019_01_21-25 - Lyžařský výcvikový kurz Branná

Účastníci byli ubytováni v hotelu Kolštejn nacházející se v Jeseníkách v obci Branná, tento hotel prošel v létě celkovou rekonstrukcí a na všech pokojích je sociální zařízení. Tohoto kurzu se zúčastnilo celkem 37 dětí (21 děvčat a 16 hochů) a pět pedagogických pracovníků. Děti byly rozděleny v rámci výuky do čtyř skupin a to na pokročilé nebo začínající lyžaře a snowboardisty. Odjezd na lyžařský kurz proběhl v pondělí ráno od Základní školy v Tovačově. Příjezd do hotelu byl naplánován před obědem. Po obědě a ubytování byli žáci rozřazeni do jednotlivých družstev. Následně začaly první hodiny kurzu na svahu. Večer proběhla přednáška na téma „Nebezpečí hor, chování se v zimní přírodě, lyže a vázání, životospráva, první pomoc při úrazu na svahu a chování ve skiareálu“, poté proběhl seznamovací večírek formou her. Žáci se během dalších dvou dní zdokonalovali v lyžařské sportovní činnosti, aby pak mohli své dovednosti v rámci družstev zúročit v soutěžním slalomu, který se jel ve čtvrtek v dopoledních hodinách. Umístění ve slalomu proběhlo následovně: pokročilí lyžaři: 1.místo Amálie Baďurová (8.B), 2.místo Kateřina Lehká (9.A), 3.místo Lucie Glubišová (8.B), začátečníci lyžaři: 1.místo Tomáš Zbožínek (6.B), 2.místo Jakub Jelínek (6.A), 3.místo Martina Urbanová (7.A), pokročilí snowboardisté: 1.místo Jiří Pazdera (9.A), 2.místo Karolína Šupíková (9.A), 3.místo Martin Studnička (9.A), začátečníci snowboardisté: 1.místo Tomáš Šupík (7.B), 2.místo Martina Mrázková (8.B), 3.místo Veronika Drábková (6.A). Celý týden po večeři probíhaly zábavné soutěže, jak hromadné, tak skupinové a také se ukázalo, že žáci když chtějí, dokážou se bavit i bez moderních elektronických zařízení. Ve středu odpoledne měly děti v rámci kurzu odpočinkový půlden, kdy si hodinu zahrály bowling a hodinu byly ve wellness (sauna, vířivka, bazén se slanou vodou a relax). Ve čtvrtek proběhl i noční výšlap, kdy děti zkusili stezku odvahy. Po celou dobu lyžařského kurzu byly ideální podmínky pro lyžování, dostatek sněhu a teploty pod nulou.

Detail

08.01.2019

2019_01_07 - Středověké písmo

2019_01_07 - Středověké písmo

V pondělí 7. ledna se většina žáků 2. stupně přenesla do minulosti a prostřednictvím prezentace Mgr. Markéty Poskočilové se seznámila se slastmi a úskalími tehdejších středověkých písařů. Žáci se dozvěděli, že zpočátku znalost písma a psaní knih bylo výhradně záležitostí kněží, mnichů nebo šlechticů, že se psalo na pergamen nebo ručně vyráběný papír, že se vyráběl inkoust z dostupných přírodních materiálů…a mnoho dalších zajímavých informací. Žáci si pak vyzkoušeli psaní husím brkem nebo zdobení knih zlatem a na závěr prezentace došli k poznání, že práce písařů byla krásná, zábavná, ale někdy také velmi náročná, zdlouhavá a vyžadovala mnoho trpělivosti.

Detail

07.01.2019

2018_12_21 - Výzdoba ve třídách

2018_12_21 - Výzdoba ve třídách

I u nás byla cítit Vánoční atmosféra....Všem šťastný nový rok.

Detail