Konverzační soutěž v anglickém jazyce

Dne 28. listopadu 2018 se uskutečnilo školní kolo Konverzační soutěže v anglickém jazyce. Nakonec se sešlo pět statečných – dva osmáci a tři deváťáci, kteří nejdříve popovídali o sobě a své rodině, potom popisovali obrázek a nakonec konverzovali s porotou na vylosované téma. Nikdo se za svůj výkon nemusel stydět!
Celkové pořadí:
1. Radek Hrdiborský, 8. A
2. Karolína Slavíková, 8. A
3. Leo Nemrava, 9. A
4.+5. Marie Sedláčková a Klára Zbořilová
Vítěz školního kola bude reprezentovat naši školu v okresním kole, ve kterém mu přeji za celou porotu hodně štěstí.
Mgr. Alena Borková
celý text

Základní škola, ostatní | 12. 12. 2018 | Autor:

Sokolská akademie

TJ Sokol Tovačov slaví letos 120 let od svého založení a k této příležitosti se koná Sokolská akademie (viz příloha). Této Slavnosti se budou i účastnit ve velkém počtu naši žáci. celý text

Základní škola, ostatní, náš tip, ... | 27. 11. 2018 | Autor:

Uzavření mateřské školy v době vánočních prázdnin

Ředitel ZŠ a MŠ Tovačov oznamuje, že bude mateřská škola uzavřena v době vánočních prázdnin od soboty 22. 12. 2018 do středy 2. 1. 2019.
Provoz v novém kalendářním roce bude zahájen ve čtvrtek 3. 1. 2019.
celý text

Základní škola, ostatní, Mateřská škola | 7. 11. 2018 | Autor:

Turnaje školy pro 2. stupeň

Fotbalový turnaj a turnaj stolního tenisu celý text

ostatní | 24. 10. 2018 | Autor:

Olympiáda z chemie

Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR celý text

Základní škola, ostatní | 24. 10. 2018 | Autor:

Přírodovědný KLOKAN

Soutěž pořádá Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci. Cílem soutěže je vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory.
Soutěž je určena pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ a studenty tercie a kvarty osmiletých gymnázií v kategorii Kadet, kategorie Junior je určena pro studenty 1. a 2. ročníků středních škol.
Na naší škole se letošního ročníku soutěže zúčastnilo 24 žáků.

Nejlepší řešitelé:
Kroupa Kryštof 9.A 54
Švalbachová Barbora 9.A 52
Nemrava Leo 9.A 51
Heger Filip 8.A 45
Zapletalová Denisa 8.A 45
Bangová Katka 8.A 44
Hrdiborský Radek 8.A 43
Šoukalová Ema 8.B 42
Slavíková Karolína 8.A 41
Formánek Lukáš 9.A 39

Mgr. Olga Polzerová celý text

Základní škola, ostatní | 15. 10. 2018 | Autor:

Jak se žilo ve středověku ?

Slova jako varkoč, bruchy, šlap, brníř… padla v hodinách dějepisu v pondělí 1. října. Mezi žáky zavítal Karel Burian z Troubek, člen spolku Živé historie, zabývající se rekonstrukcí středověkého života a boje.
Na začátku prezentace se žáci seznámili s rozdělením středověké společnosti podle známého schema: panovník, feudál, prostý lid. Pak následoval popis běžného života středověkých lidí, ukázka jednotlivých částí středověkého oděvu jako např.: bruchy = trenky, nohavice, tunika, zimní kabát prošívanice, či varkoč = plásť s erbovním znamením pána. Ve středověké stravě byla zmíněna rybí paštika s mandličkami, nadívaný páv, ale i obyčejná hrachová kaše.
Nejvíc pozornosti vzbudila výstroj a výzbroj středověkého vojáka. Zvlášť chlapci si mohli zkusit meč, kopí, kbelcovou přilbu, šlap, či potěžkat zhruba 15kilogramovou kroužkovou zbroj, kterou vyráběl mistr brníř se svými spolupracovníky i několik měsíců.
Jak se cestovalo ve středověku, jak se vyráběla pečeť, jak se pomocí křesadla rozdělával oheň a mnoho dalších zajímavostí z dob středověk zpestřilo výuku dějepisu a netradičním způsobem přiblížilo žákům tyto velmi vzdálené časy.
Jitka Lehká
celý text

Základní škola, ostatní | 15. 10. 2018 | Autor:

Králický Sněžník

I my čtvrťáci jsme se letos zúčastnili výpravy na Králický Sněžník.Protože jsme byli nejmladšími účastníky zájezdu, měli jsme někteří trochu strach, jestli tento cíl zdoláme. Strach jsme ale všichni překonali, k pramenu Moravy jsme došli, někteří borci dokonce vyšplhali až na samotný vrchol Králického Sněžníku a jiní zase měli velkou radost, když si mohli "odskočit" do Polska. Zpět domů jsme se sice vrátili dost unavení, ale také spokojeni a hlavně hrdí na svůj výkon. celý text

Základní škola, ostatní | 3. 10. 2018 | Autor:
ZŠ a MŠ Tovačov hledá výpomoc 1

ZŠ a MŠ Tovačov hledá výpomoc

ZŠ a MŠ Tovačov hledá výpomoc celý text

Základní škola, Školní družina, ostatní | 12. 9. 2018 | Autor:

Rozdělení dětí do tříd od 1. 9. 2018

Mateřská škola celý text