Budova ZŠ

Aktuální fotografie a dokumenty

2019_04_30 - Recitační soutěž

Dne 30. 4. 2019 se uskutečnilo školní kolo recitační soutěže 1. stupně. Zúčastnilo se jí 25 recitátorů, kteří předvedli své recitační schopnosti a cit pro poezii. Rozhodnout o postupu nebylo nijak jednoduché, neboť výkony soutěžících byly téměř vyrovnané. Porota rozhodla v kategorii 1. tříd: 3. místo Aneta Zavadilová z 1. A, na 2. místě se umístila Tereza Doleželová z 1. B a Sofie Strnadová z 1. A obsadila 1. místo. Porota ještě udělila dvě čestná místa z 1. A Tomáši Grégrovi a z 1. B Tereze Mikeškové. Z druhé třídy se umístila na 3. místě Nikola Floková, na 2. místě Martin Nemrava a 1. místo obsadila Amálie Kocmanová. Ve třetí třídě: 3. místo obsadil Jakub Vavrouch, 2. místo patří Elišce Zapletalové a 1. místo získala Beáta Vránová. Porota ještě udělila čestné místo Nikole Pořízkové. Čtvrtá třída měla na 3. místě Milana Třasoňě, 2. místo obsadila Viktorie Kvapilová a Michal Šuga získal 1. místo. V páté třídě vybojovala 3. místo Karolína Doležalová, 2. místo získala Michaela Symerská a 1. místo obsadila Sára Mráčková. Všem zúčastněným patří pochvala a vítězům velká gratulace.

2019_04_12 - Výlet 6.A do Zástudánčí

Žáci 6.A naší školy absolvovali celodenní výšlap do Národní přírodní rezervace Zástudánčí. Tato přírodní rezervace byla vyhlášena v roce 1952. Rozkládá se u soutoku Moravy s Bečvou, asi 4 km jihovýchodně od Tovačova, její rozloha je 100,64 ha. Rezervace představuje zachovalý lužní les s charakteristickou flórou a faunou podél neregulovaného toku Moravy, který je významnou lokalitou pro migraci a hnízdění ptáků. Ornitologicky je Zástudánčí územím nadregionálního významu. Bylo zaznamenáno celkem 174 druhů ptáků, z toho přibližně 80 druhů hnízdících a 90 druhů pravidelně nebo nepravidelně protahujících. Hnízdí tu chránění ledňáček říční, včelojed lesní, kulík říční, moudivláček lužní a další. Během tahu se zde zdržují např. čáp černý, ostříž lesní, racek bouřní a dudek chocholatý. Ze savců se vyskytují běžní hmyzožravci – rejsek malý, šelma – lasice kolčava, kuna lesní i vzácnější vydra říční, ale také nepůvodní mýval severní, z hlodavců – veverka obecná, norník rudý a bobr evropský. Vysoká úživnost prostředí vytváří vhodné podmínky pro výskyt spárkaté zvěře. Rezervace je zařazena mezi mokřady nadregionálního významu a jako taková je součástí nadregionálního biocentra Chropyňský luh. Okrajovou jižní částí NPR vede cykloturistická stezka.

03.04.2019

2019_04_02 - Den Autismu

Naši žáci v modrém

29.03.2019

2019_03_27-28 - Turnaj florbal Troubky

Mladší žáci – vezou stříbro Ve středu 27. března se žáci 3. - 5. třídy ZŠ Tovačov zúčastnili turnaje mladších žáků ve florbalu "O pohár starosty obce Troubky". V konkurenci pěti družstev se zástupci dvou a půl tisícového města ze středního toku Moravy umístili na druhém místě za žáky domácí ZŠ a MŠ Troubky. V turnaji se Tovačov utkal nejdříve s týmem ZŠ Troubky, kde prohrál s pozdějším vítězem 2:4. Ve druhém zápase se utkali Tovačovští s Kojetínem 6 : 2. Po vítězství nad ZŠ a MŠ Dub nad Moravou 5 : 1 a remízou se ZŠ a MŠ Horní Moštěnice 2:2 si Tovačov tak odváží po výborných výkonech 2. místo. Starší žáci – poslední místo Žáci druhého stupně naší školy se ve středu 28.3. zúčastnili halového turnaje ve florbale. Turnaj o pohár starosty města měla pod záštitou Základní škola Troubky. Turnaje se zúčastnilo celkem pět základních škol z blízkého okolí a to: pořádající Troubky, Dub nad Moravou, Kojetín, Horní Moštěnice a my. Hrálo se jednou sedmnáct minut každý s každým. V prvním zápase jsme narazili na domácí hráče z Troubek a bohužel i přes dobré šance a tlak ke konci zápasu, se nám nepodařili vsítit branku a prohráli jsme rozdílem jednoho gólů. Ve druhém zápase jsme pořád ještě spali a nemohli prolomit střeleckou smůlu, když jsme smolnou brankou prohráli zápas. Střeleckou smůlu prolomili a vyhráli nad Kojetínem 6:2. Poslední zápas byl zlomový a bohužel jsme ho nevyhráli. Hráli jsme s hráči z Moštěnice, kteří hráli velmi dobře, bohužel jsme neproměnili několik šancí a pouze remizovali. Výhra by nás posunula na druhé místo, tak bohužel vezeme poslední místo. Žáci účastnící se turnaje: Jakub Sova (7.A), Macháček Jakub (7.A), Šupík Tomáš (7.A), Válek Marek (7.B), Vojtašek Patrik (7.B), Tomáš Zezulka (8.B), Jan Halenka (8.B), Tadeáš Majtner (9.A), Mara Zpěvák (9.A), Jiří Pazdera (9.A).

29.03.2019

2019_03_23 - Školní ples

01.09.2018

GDPR - zásady zpracování osobních údajů

Kontakt na pověřence GDPR Pověřenec: Bc. Radek Kubíček, MBA e-mailová adresa: kubicek.dpo@2kconsulting.cz telefonní číslo: +420 585 155 100

Stáhnout

Časopis Podlavičník

01.09.2018

09 - květen 2018

Podlavičník

Stáhnout

Školní řád

Motto:

„Když nevíš - naučíme tě.
Když nemůžeš - pomůžeme ti.
Když nechceš - nezvládneme to."

Školní řád