Budova ZŠ

Aktuální fotografie a dokumenty

09.09.2019

2019_09_02 - První den

Vítání nových prvňáčků a návštěva pana ředitele u našich deváťáků.

28.08.2019

2019_06_28 - 9.A rozloučení

01.07.2019

2019_06_26 - Řecký den

Ve středu 26. června 2019 se žáci šesté třídy proměnili ve starověké Řeky a Řekyně a v rámci projektu Řecký den si společně se svými vyučujícími přiblížili řecké reálie, historii, kulturu i gastronomii. V úvodu se žáci prostřednictvím několika prezentací dozvěděli základní informace o současném zřízení Řecka, zhlédli nejnavštěvovanější řecké památky a nahlédli do problematiky řeckého odívání. Žáci si pak z bílého prostěradla a spínacích špendlíků vytvořili starořecké oděvy - jednoduché tógy a některé žákyně si dokonce svůj vzhled dotvořily přímo řeckým účesem. Řecký den se pak odehrával na školním hřišti. Šesťáci se shromáždili společně u řecké vlajky a před zahájením olympijských her obětovali bohům dary, aby jejich klání bylo úspěšné. Hoši i dívky mohli využít svých znalostí z dějepisu a připomenout si, že v době konání olympijských her musel zavládnout ve starověkém Řecku mír, zopakovali si, jak často se hry konaly, jak a v čem se soutěžilo a i to, že podle tehdejších zvyklostí se soutěží nesměly účastnit ženy. Poté všichni museli složit slavnostní přísahu, že budou závodit čestně a že se budou ke svým soupeřům chovat s úctou. Před samotným zahájením her ještě hlasitě pronesli řecké heslo: Ας κερδίσει ο καλύτερος! [As kerdísei o kalýteros] = Ať zvítězí ten nejlepší! Zatímco se chlapci odebrali na sportovní kolbiště, kde je čekal klasický pětiboj (běh, skok, hod diskem, hod oštěpem, zápas), dívky se s p. učitelkami Marcelou Haraštovou a Lucií Bartoškovou ujaly přípravy pohoštění a výroby věnce pro vítěze. Tradiční vavřínový věnec, jehož výroby se ujaly Kamila Křepelková a Adéla Mračková, byl nahrazen břečťanovým, dívkám se opravdu povedl a dekorovanému vítězi velice slušel. Zatímco se mezi hochy odehrával lítý sportovní boj, děvčata chystala jednoduché občerstvení - jednohubky, ozdobené převážně řeckými olivami, hroznové víno, popcorn... Když byly dívky s přípravou hotovy, vydaly se povzbuzovat chlapce při jejich sportovních výkonech. Nejvíc se asi pobavily u zápasu (přetlačované), kdy hoši museli projevit nejen svoji sílu, ale i obratnost, mrštnost a důvtip, aby s rukama za zády svého soupeře vytlačili z kruhu. Po ukončení poslední disciplíny byli vyhlášení vítězové klání. Vítězem, který dostal na hlavu „vavřínový“ věnec, se stal Jan Pořízek. Ocenění za nejhezčí řecký oděv a účes a za celkový vzhled „řecké bohyně“ získaly Kristýna Klimešová, Martina Orlová, Vendula Hegerová, Elena Bicanová a Barbora Jelínková. Ale korunováním vítězů ještě Řecký den nekončil. Všechny přítomné vtáhl do rytmu řecký tanec. Jednoduché krokové variace se naučili i hoši šesťáci a všichni včetně přítomných vyučujících se roztančili po školním hřišti. Na závěr se Řekové a Řekyně přesunuli do své třídy, kde už čekalo přichystané pohoštění. To ze stolů zmizelo neuvěřitelně rychle, protože všem pěkně vytrávilo a všichni měli velkou žízeň. Snad mohu na závěr konstatovat, že se Řecký den vydařil a všichni si ho hezky užili.

24.06.2019

2019_06_17-20 - Letní sportovní kurz

Žáci deváté a osmé třídy naší školy se dne 17.6. až 20.6. zúčastnili sportovního kurzu na Horní Bečvě zaměřeného na jízdu na kole. Tohoto kurzu se zúčastnilo celkem 21 dětí (13 děvčat a 8 hochů) a tři pedagogičtí pracovníci. V pondělí žáci vyjeli vlakem z Přerova společně s koly do Valašského Meziříčí, odkud následně po cyklostezce Bečva absolvovali jízdu na kole na Horní Bečvu celkem 35 km. Ubytování bylo v hotelu RS Rališka nacházejícího se pět minut od místní přehrady. Druhý den žáci najeli ráno 20 km po místních cyklostezkách a odpoledne bylo zaměřeno na sport a koupání v přehradě. Druhý den hned v ranních hodinách jsme vyrazili na rozhlednu Čartak vzdálenou 10 km. Odpoledne nám bohužel pršelo tak jsme se zabavili hraním různých společenských a vědomostních her. Poslední den jsme se vraceli stejnou trasou do Valašského Meziříčí na vlak do Přerova. Vyjeli jsme z Horní Bečvy a po dvaceti minutách jízdy nás ale zastihla bouřka a tak jsme museli šlapat v mírném dešti. Po celou dobu kurzu byly ideální podmínky pro jízdu na kole. Děti zažili i různé výkyvy počasí kdy chvíli hřálo hodně sluníčko a naopak i jízdu v dešti, kterou někteří zažili poprvé. Samozřejmě, že k tomu patří i nějaké píchlé duše a mírnější pády, které skončili jen malými odřeninami, ale vše dobře dopadlo. Seznam účastníků: Nemrava Leo, Večeřová Nela, Kroupa Kryštof, Smolková Barbora, Zbořilová Klára, Krajčová Markéta, Šupíková Karolína, Navrátilová Eliška, Švalbachová Barbora, Formánek Lukáš, Salva Michal, Pazdera Jiří, Zpěvák Marek, Rákoczyová Monika, Topič Josef, Halenka Jan, Mrázková Martina, Síčová Kristýna, Glubišová Lucie, Baďurová Amálie, Šoukalová Ema.

16.06.2019

2019_06_13 - Výlet do Bratislavy

Bratislava – malé velké město na Dunaji. Tak zněl cíl výletu asi padesáti žáků 7. a 8. třídy naší školy ve čtvrtek 13. června. V Bratislavě jsme navštívili hrad Děvín, z jeho hradeb jsme pozorovali soutok Moravy a Dunaje, rovněž „nezapomenutelný“ byl výšlap na Bratislavský hrad a prohlídka starého města – Corza a zpestřením při poznávání Bratislavy byla hodinová okružní plavba po Dunaji. Bratislava je krásné a zajímavé město, je tam méně historických památek, méně turistů než v Praze, o to víc klidněji a pohodověji. Navzdory obrovské únavě kvůli horku jsme si všichni „ Blavu“, jak město nazývají její obyvatelé, velmi užili a určitě se tam ještě někdy podíváme.

01.09.2018

GDPR - zásady zpracování osobních údajů

Kontakt na pověřence GDPR Pověřenec: Bc. Radek Kubíček, MBA e-mailová adresa: kubicek.dpo@2kconsulting.cz telefonní číslo: +420 585 155 100

Stáhnout

Časopis Podlavičník

01.09.2018

09 - květen 2018

Podlavičník

Stáhnout

Školní řád

Motto:

„Když nevíš - naučíme tě.
Když nemůžeš - pomůžeme ti.
Když nechceš - nezvládneme to."

Školní řád