Budova ZŠ

Aktuální fotografie a dokumenty

07.02.2019

2019_01_21 - Hravá věda

V pondělí 21. ledna do našich tříd zavítal bývalý učitel fyziky a matematiky pan Radek Chajda. Napsal také pár knih o fyzice a vědě. Předvedl nám jednoduché fyzikální pokusy. Dozvěděli jsme se hodně zajímavostí. Například mě moc zaujalo barevné spektrum. Ukázal nám, jak reaguje fix s vodou, tím jsme zjistili, jak se míchají tmavší barvy . Předvedl nám natlakované dělo. Smíchali jsme vodu s šumivým práškem, zavřeli zátkou a po chvíli vyletěla zátka až ke stropu. Takových pokusů nám ukázal více. Nakonec jsme si mohli vyrobit stříkadlo z pet lahve, vodou a brčkem. Všichni jsme se moc pobavili a odnesli jsme si do budoucna snad (do fyziky)něco nového.

28.01.2019

2019_01_21-25 - Lyžařský výcvikový kurz Branná

Účastníci byli ubytováni v hotelu Kolštejn nacházející se v Jeseníkách v obci Branná, tento hotel prošel v létě celkovou rekonstrukcí a na všech pokojích je sociální zařízení. Tohoto kurzu se zúčastnilo celkem 37 dětí (21 děvčat a 16 hochů) a pět pedagogických pracovníků. Děti byly rozděleny v rámci výuky do čtyř skupin a to na pokročilé nebo začínající lyžaře a snowboardisty. Odjezd na lyžařský kurz proběhl v pondělí ráno od Základní školy v Tovačově. Příjezd do hotelu byl naplánován před obědem. Po obědě a ubytování byli žáci rozřazeni do jednotlivých družstev. Následně začaly první hodiny kurzu na svahu. Večer proběhla přednáška na téma „Nebezpečí hor, chování se v zimní přírodě, lyže a vázání, životospráva, první pomoc při úrazu na svahu a chování ve skiareálu“, poté proběhl seznamovací večírek formou her. Žáci se během dalších dvou dní zdokonalovali v lyžařské sportovní činnosti, aby pak mohli své dovednosti v rámci družstev zúročit v soutěžním slalomu, který se jel ve čtvrtek v dopoledních hodinách. Umístění ve slalomu proběhlo následovně: pokročilí lyžaři: 1.místo Amálie Baďurová (8.B), 2.místo Kateřina Lehká (9.A), 3.místo Lucie Glubišová (8.B), začátečníci lyžaři: 1.místo Tomáš Zbožínek (6.B), 2.místo Jakub Jelínek (6.A), 3.místo Martina Urbanová (7.A), pokročilí snowboardisté: 1.místo Jiří Pazdera (9.A), 2.místo Karolína Šupíková (9.A), 3.místo Martin Studnička (9.A), začátečníci snowboardisté: 1.místo Tomáš Šupík (7.B), 2.místo Martina Mrázková (8.B), 3.místo Veronika Drábková (6.A). Celý týden po večeři probíhaly zábavné soutěže, jak hromadné, tak skupinové a také se ukázalo, že žáci když chtějí, dokážou se bavit i bez moderních elektronických zařízení. Ve středu odpoledne měly děti v rámci kurzu odpočinkový půlden, kdy si hodinu zahrály bowling a hodinu byly ve wellness (sauna, vířivka, bazén se slanou vodou a relax). Ve čtvrtek proběhl i noční výšlap, kdy děti zkusili stezku odvahy. Po celou dobu lyžařského kurzu byly ideální podmínky pro lyžování, dostatek sněhu a teploty pod nulou.

08.01.2019

2019_01_07 - Středověké písmo

V pondělí 7. ledna se většina žáků 2. stupně přenesla do minulosti a prostřednictvím prezentace Mgr. Markéty Poskočilové se seznámila se slastmi a úskalími tehdejších středověkých písařů. Žáci se dozvěděli, že zpočátku znalost písma a psaní knih bylo výhradně záležitostí kněží, mnichů nebo šlechticů, že se psalo na pergamen nebo ručně vyráběný papír, že se vyráběl inkoust z dostupných přírodních materiálů…a mnoho dalších zajímavých informací. Žáci si pak vyzkoušeli psaní husím brkem nebo zdobení knih zlatem a na závěr prezentace došli k poznání, že práce písařů byla krásná, zábavná, ale někdy také velmi náročná, zdlouhavá a vyžadovala mnoho trpělivosti.

2018_12_21 - Výzdoba ve třídách

I u nás byla cítit Vánoční atmosféra....Všem šťastný nový rok.

2018_12_20 - Sférické kino

Před Vánocemi ve dnech 20 a 21 prosince naši žáci mohli již podruhé zhlédnout v naší tělocvičně výukové programy zvláštním způsobem. Jednalo se o takzvané sférické kino. Toto kino není klasické, ale jedná se o nafouknutou kupoli, do které si žáci vlezou, a uvnitř na stěnách kupole se promítá výukové video. Sférické kino s promítacím systémem povzbuzuje dítě k absorbování co nejvíce informací. Není to jen "suchá" teorie, děti informace lépe přijímají a zapamatují si je, když jsou jim předkládány formou působivých záběrů, zvukových efektů, dobře zapamatovatelným hlasem a v zajímavém 360° formátu. Během programu se děti tedy ocitly ve 3D prostoru a připadly si jako by ležely přímo pod hvězdnou oblohou či na dně oceánu. Výukové programy jsou přizpůsobeny věku žáků a děti prvního stupně mohly ve čtvrtek zhlédnout např. Tajemství stromů nebo Vesmírné dobrodružství. Oproti tomu žáci druhého stupně v pátek viděli výukové filmy Astronaut, Původ života, Zpátky na měsíc, Druhou světovou válku a Hledání hranice sluneční soustavy.

01.09.2018

GDPR - zásady zpracování osobních údajů

Kontakt na pověřence GDPR Pověřenec: Bc. Radek Kubíček, MBA e-mailová adresa: kubicek.dpo@2kconsulting.cz telefonní číslo: +420 585 155 100

Stáhnout

Časopis Podlavičník

01.09.2018

09 - květen 2018

Podlavičník

Stáhnout

Školní řád

Motto:

„Když nevíš - naučíme tě.
Když nemůžeš - pomůžeme ti.
Když nechceš - nezvládneme to."

Školní řád