Budova ZŠ

Aktuální fotografie a dokumenty

08.01.2019

2019_01_07 - Středověké písmo

V pondělí 7. ledna se většina žáků 2. stupně přenesla do minulosti a prostřednictvím prezentace Mgr. Markéty Poskočilové se seznámila se slastmi a úskalími tehdejších středověkých písařů. Žáci se dozvěděli, že zpočátku znalost písma a psaní knih bylo výhradně záležitostí kněží, mnichů nebo šlechticů, že se psalo na pergamen nebo ručně vyráběný papír, že se vyráběl inkoust z dostupných přírodních materiálů…a mnoho dalších zajímavých informací. Žáci si pak vyzkoušeli psaní husím brkem nebo zdobení knih zlatem a na závěr prezentace došli k poznání, že práce písařů byla krásná, zábavná, ale někdy také velmi náročná, zdlouhavá a vyžadovala mnoho trpělivosti.

2018_12_21 - Výzdoba ve třídách

I u nás byla cítit Vánoční atmosféra....Všem šťastný nový rok.

2018_12_20 - Sférické kino

Před Vánocemi ve dnech 20 a 21 prosince naši žáci mohli již podruhé zhlédnout v naší tělocvičně výukové programy zvláštním způsobem. Jednalo se o takzvané sférické kino. Toto kino není klasické, ale jedná se o nafouknutou kupoli, do které si žáci vlezou, a uvnitř na stěnách kupole se promítá výukové video. Sférické kino s promítacím systémem povzbuzuje dítě k absorbování co nejvíce informací. Není to jen "suchá" teorie, děti informace lépe přijímají a zapamatují si je, když jsou jim předkládány formou působivých záběrů, zvukových efektů, dobře zapamatovatelným hlasem a v zajímavém 360° formátu. Během programu se děti tedy ocitly ve 3D prostoru a připadly si jako by ležely přímo pod hvězdnou oblohou či na dně oceánu. Výukové programy jsou přizpůsobeny věku žáků a děti prvního stupně mohly ve čtvrtek zhlédnout např. Tajemství stromů nebo Vesmírné dobrodružství. Oproti tomu žáci druhého stupně v pátek viděli výukové filmy Astronaut, Původ života, Zpátky na měsíc, Druhou světovou válku a Hledání hranice sluneční soustavy.

18.12.2018

2018_12_12 - Vánoce ve škole

Ve středu 12. prosince se od patnácti hodin otevřely prostory naší školy pro všechny děti, rodiče, prarodiče a další návštěvníky, kteří si chtěli prohlédnout naše dílničky, ve kterých si mohli vyrobit celou řadu vánočních ozdob a dekorací. Najít u nás mohli dílničky, ve kterých se vyráběly závěsné ozdoby na vánoční stromeček, svícny, přáníčka, vánoční zápichy, zájemci měli možnost si vyzkoušet zdobení (a následnou konzumaci) perníků nebo zdobení baněk. Mladí včelaři nabídli možnost vyrobit si svíčku z včelího vosku, paní kuchařky zase dodaly výborný punč a perník. Děti z prvního stupně měly připravené pro návštěvníky vystoupení, ze školního rozhlasu se linuly tóny vánočních koled a umocňovaly příjemnou předvánoční atmosféru. Přišlo se podívat opravdu hodně dětí i dospělých a tvoření je hodně bavilo, o čemž svědčil ve všech dílničkách rychle ubývající materiál.

16.12.2018

2018_12_14 - Trunaj v halové kopané

Naše škola pořádala dne 14. prosince v rámci hodin tělocviku halový turnaj v malé kopané pro druhý stupeň. Celkem se ho zúčastnilo 24 žáků, kteří si poskládali sami šest týmů. Turnaj se hrál dvoukolově, takže každý z týmů měl šanci na reparát. Bylo odehráno celkem 30 zápasů. Na třetím místě skončil tým, ve kterém hráli Matěj Balenčín, Tomáš Zbožínek, Kamil Macourek a Michal Salva s celkovým počtem 11ti bodů. Na druhém místě se umístili tým složený z hráčů Jakuba Strnada, Jakuba Jelínka, Ondřeje Kohna a Elišky Navrátilové s celkovým počtem 15ti bodů. Turnaj jednoznačně ovládlo družstvo složeno z hráčů Marka Válka, Tomáše Šupíka, Marka Zpěváka a Martina Kohna. Tento tým neprohrál ani jedno utkání a získal plný počet 30ti bodů. Na závěr je nutno podotknout, že nikdo se nezranil, všichni hráči hráli fair play a zápasy si řídili sami od pískání, až po zapisování bodů.

01.09.2018

GDPR - zásady zpracování osobních údajů

Kontakt na pověřence GDPR Pověřenec: Bc. Radek Kubíček, MBA e-mailová adresa: kubicek.dpo@2kconsulting.cz telefonní číslo: +420 585 155 100

Stáhnout

Časopis Podlavičník

01.09.2018

09 - květen 2018

Podlavičník

Stáhnout

Školní řád

Motto:

„Když nevíš - naučíme tě.
Když nemůžeš - pomůžeme ti.
Když nechceš - nezvládneme to."

Školní řád