Obsah

2019_11_01 - Turnaj florbal

Žáci prvního stupně naší školy se v pátek 1. listopadu zúčastnili okresního kola Čeps cupu, což je halový turnaj ve florbale. Vítěz turnaje jde do krajského finále v konaného v Olomouci a pak republikového konaného v Praze. Letos bylo okresní kolo již podruhé za sebou pod záštitou naší Základní školy a Mateřské školy v Tovačově a konalo se v hale. Letos byla velmi slabá účast a přihlásily se pouze tři školy. Dorazila škola ZŠ Svisle a ZŠ Trávník. Proto se zápasy hrály na dva poločasy po 14 minutách. My jsme v první utkání zvítězili nad ZŠ Trávník v poměru 17:0 a po celou dobu jsme kontrolovali hru. Ve druhém utkání jsme narazili na florbalovou školu ZŠ Svisle. Brzy jsme se ujali vedení, ale soupeř hru otočil a od té doby byla hra a skóre jak na houpačce. Vedli jsme ke konci utkání již 7:5. Soupeř ale nejprve snížil a pak dvě sekundy před koncem vyrovnal na konečných 7:7. Bohužel pro nás se počítalo při postupu rozdíl ve skóre a to měla ZŠ Svisle lepší o čtyři branky, a proto postoupili tito žáci do krajského kola.